Kontakt/O nás

David Formánek

Jmenuji se David Formánek a věnuji se překladům anglických videí a článků. Proto jsem také začal překládat Teal a její videa a články.

Než jsem ale vůbec narazil na Teal, její učení a podobnou tematiku, neměl jsem moc ponětí o tom, co chci. Už od základní školy mě začala bavit angličtina a tak jsem se jí i věnoval ve volném čase… bylo to v podstatě to jediné, co mě ve škole bavilo a šlo snadno a lehce. Tak to pokračovalo celou dobu, co jsem studoval na osmiletém gymnáziu, na které jsem po pěti letech na základní škole přešel.

V prosinci 2012 jsem poprvé narazil na videa od Teal – jedno z prvních byl tuším online synchronizační workshop a video o tom, proč jsme nemocní. Po dvou měsících jsem se rozhodl přeložit od ní první video s názvem „Náhodné dobré skutky“.

Kdybych měl shrnout to nejzásadnější, s čím mi Teal pomohla, tak je to tohle – přestal jsem utíkat od sebe samotného, od svých emocí, a jsem schopen být tak více přítomen s ostatními lidmi a navázat tak s nimi hlubší, smysluplnější a obohacující vztahy. Uvědomil jsem si, že na negativních emocích není nic špatného, a že cokoliv, co prožíváme, je opodstatněné, a není s námi nic v nepořádku.

Moje z mého pohledu největší transformační událost doposud byl Tealin synchronizační workshop, který se uspořádal v květnu 2016 v Praze. Byl jsem rozhodnutý, že se ho na 100 % zúčastním. Asi měsíc před workshopem jsem si říkal, že půjdu na pódium, protože chci už nějakou změnu… cokoliv, nějaký průlom ve svém životě.

Jak workshop začal, nejprve jsme chvíli meditovali a poté dělali cvičení na naladění se na vnitřní dítě ostatních ve skupině. Po konci cvičení jsem měl naprosto úžasný pocit – cítil jsem takové hluboké spojení s druhými lidmi jako nikdy předtím. Po tak dlouhé době jsem se necítil o samotě, i když jsem byl ve skupině lidí.

Když došlo na kladení otázek a zvedání rukou, chvíli jsem ještě váhal, jestli se mám přihlásit, ale nakonec jsem to udělal, protože jsem si řekl: „Přece nemám co ztratit.“ Tak jsem se přihlásil a asi na třetí pokus mě Teal vybrala.

To, co se odehrálo na pódiu, a zejména poté, bylo něco báječného… Teal vyzvala lidi v publiku, aby ti, kteří to tak cítí, mě po workshopu oslovili a přišli ke mně. Pro někoho, kdo celý život byl outsiderem, nebyl zvyklý oslovovat druhé lidi a cítil se dlouhou dobu osamoceně, to byl jedinečný pocit. Potkal jsem spoustu úžasných lidí a vytvořil báječná hluboká přátelství, která trvají dodnes.

Tato událost spustila řetězec událostí, díky kterému jsem se na podzim 2016 přestěhoval do Prahy namísto Brna, což bylo zatím jedno z nejlepších rozhodnutí v životě.

To, co jsem zažil za posledních 12 měsíců, jsem nezažil za celý svůj život.

Uvědomil jsem si, jak je důležité mít kolem sebe lidi… zejména ty, se kterými si rozumíte, a kolem kterých můžete být sami sebou. A tak jsem si díky Teal umožnil se více otevřít lidem a nežít jen ve své malé bublině. A nyní si uvědomuji, že to bylo celou dobu mou touhou už od té chvíle, co jsem byl ve škole… mít kolem sebe takové lidi, kolem kterých mohu být 100% sám sebou, kteří mě podporují, mají mě rádi, a se kterými mám hluboké a obohacující vztahy.

A to je jedno z mých hlavních zaměření v posledním necelém roce. Práce na sobě (sebeuvědomění), rozvíjení sebelásky a napojení sám na sebe (na své emoce, potřeby, touhy), a navazování hlubokých kontaktů a vztahů s ostatními podobně smýšlejícími lidmi, kteří touží po podobných hlubokých vztazích.

Do budoucna je mým záměrem stále pracovat na svém osobním rozvoji, projevování sebe sama a poskytovat hodnotu ostatním nejen skrze překlady, kterým se věnuji, a které mě moc baví.

Mým záměrem pro tento web je Vám poskytovat pravidelné překlady Teal videí a jejích článků.

Kontaktovat mě můžete zde na mém FB účtu nebo na emailu: d.formanek@email.cz

 

 

 

Václav Stoupa

Již od svého dětství jsem se zajímal o duchovno a četl jsem knihy o východních filosofiích. Na střední a vysoké škole jsem studoval telekomunikační techniku a poté  pracoval jako programátor.

Svého času jsem praktikoval budhistické meditace buddhismu diamantové cesty. Pomohlo mi to osvobodit se, když jsem začínal podnikat a založil firmu na pořádání rozsáhlých konferencí pro IT profesionály.

Ačkoliv práce mě bavila, stále jsem necítil štestí v dalších částech mého života, hlavně ve vztazích a osobním vyjádření.
Třicet let svého života jsem nedokázal navazovat spojení s cizími lidmi ani s přáteli.

V roce 2012 jsem se začal více poznávat skrze různé seberozvojové a duchovní workshopy předních českých učitelů. Věci se začaly zlepšovat.

Nicméně po nějaké době jsem začal cítit, že všechny ty seberozvojové techniky a meditace, které bych „měl“ praktikovat, abych se cítil lépe, ústí v to, že se necítím dost dobrý.

V roce 2013 jsem na internetu objevil videa od Teal Swan. Její slova a filosofie za nimi mi dávala smysl od první chvíle. Mluvila v nich o spoustě věcí, o kterých jsem ani nevěděl, že je uvnitř sebe cítím jako pravdivé. Skoro pokaždé po shlédnutí jejího videa jsem cítil úlevu.

Díky skvělé práci Juraje Kočára, který Teal pozval do Prahy, jsem měl možnost navštívit její workshop v Praze v roce 2014 a po oba následující roky též. Její transformační práce s lidmi na pódiu se mě hodně dotkla. Také jsem viděl, jak celý workshop pozitivně ovlivňuje všechny zúčastněné.

Po workshopu v roce 2015 jsem si uvědomil, že by bylo skvělé potkávat tyto úžasné lidi, kteří byli na workshopu návštěvníky stejně jako já, častěji a začal jsem pořádat pravidelné Teal komunitní srazy v Praze a občas i v dalších městech.

V roce 2016 jsem se po workshopu v Praze potkal s Blakem a představil mu svůj nápad na větší letní setkání evropské komunity v ČR. Setkání, na které přijelo přes 50 účastníků z celé Evropy, mělo velký úspěch. Teal provedla energetické čtení skupiny přes skype a společně jsme si udělali léčivé procesy na principu práce se stíny. Přátelská spojení, která jsme mezi sebou navázali, přetrvali i po setkání.

Tento rok pokračuji v organizování setkání Teal komunity. Také bych rád navázal na práci Juraje a pozval Teal do ČR či na Slovensko na další synchronizační workshop a případně i Completion Process trénink pro terapeuty.

Těším se na setkání!

S láskou,
Václav