O nás

David Formánek

Jmenuji se David Formánek a věnuji se překladům anglických videí a článků. Proto jsem také začal překládat Teal a její videa a články.

Než jsem ale vůbec narazil na Teal, její učení a podobnou tematiku, neměl jsem moc ponětí o tom, co chci. Už od základín školy mě začala bavit angličtina a tak jsem se jí i věnoval ve volném čase… bylo to v podstatě to jediné, co mě ve škole bavilo a šlo snadno a lehce. Tak to pokračovalo celou dobu, co jsem studoval na osmiletém gymnáziu, na které jsem po pěti letech na základní škole přešel.

V prosinci 2012 jsem poprvé narazil na videa od Teal – jedno z prvních byl tuším online synchronizační workshop a video o tom, proč jsme nemocní. Po dvou měsících jsem se rozhodl přeložit od ní první video s názvem „Náhodné dobré skutky“.

Kdybych měl shrnout to nejzásadnější, s čím mi Teal pomohla, tak je to tohle – přestal jsem utíkat od sebe samotného, od svých emocí, a jsem schopen být tak více přítomen s ostatními lidmi a navázat tak s nimi hlubší, smysluplnější a obohacující vztahy. Uvědomil jsem si, že na negativních emocích není nic špatného, a že cokoliv, co prožíváme, je opodstatněné, a není s námi nic v nepořádku.

Moje z mého pohledu největší transformační událost doposud byl Tealin synchronizační workshop, který se uspořádal v květnu 2016 v Praze. Byl jsem rozhodnutý, že se ho na 100 % zúčastním. Asi měsíc před workshopem jsem si říkal, že půjdu na pódium, protože chci už nějakou změnu… cokoliv, nějaký průlom ve svém životě. d

Jak workshop začal, nejprve jsme chvíli meditovali a poté dělali cvičení na naladění se na vnitřní dítě ostatních ve skupině. Po konci cvičení jsem měl naprosto úžasný pocit – cítil jsem takové hluboké spojení s druhými lidmi jako nikdy předtím. Po tak dlouhé době jsem se necítil o samotě, i když jsem byl ve skupině lidí.

Když došlo na kladení otázek a zvedání rukou, chvíli jsem ještě váhal, jestli se mám přihlásit, ale nakonec jsem to udělal, protože jsem si řekl: „Přece nemám co ztratit.“ Tak jsem se přihlásil a asi na třetí pokus mě Teal vybrala.

To, co se odehrálo na pódiu, a zejména poté, bylo něco báječného… Teal vyzvala lidi v publiku, aby ti, kteří to tak cítí, mě po workshopu oslovili a přišli ke mně. Pro někoho, kdo celý život byl outsiderem, nebyl zvyklý oslovovat druhé lidi a cítil se dlouhou dobu osamoceně, to byl jedinečný pocit. Potkal jsem spoustu úžasných lidí a vytvořil báječná hluboká přátelství, která trvají dodnes.

Tato událost spustila řetězec událostí, díky kterému jsem se na podzim 2016 přestěhoval do Prahy namísto Brna, což bylo zatím jedno z nejlepších rozhodnutí v životě.

To, co jsem zažil za posledních 12 měsíců, jsem nezažil za celý svůj život.

Uvědomil jsem si, jak je důležité mít kolem sebe lidi… zejména ty, se kterými si rozumíte, a kolem kterých můžete být sami sebou. A tak jsem si díky Teal umožnil se více otevřít lidem a nežít jen ve své malé bublině. A nyní si uvědomuji, že to bylo celou dobu mou touhou už od té chvíle, co jsem byl ve škole… mít kolem sebe takové lidi, kolem kterých mohu být 100% sám sebou, kteří mě podporují, mají mě rádi, a se kterými mám hluboké a obohacující vztahy.

A to je jedno z mých hlavních zaměření v posledním necelém roce. Práce na sobě (sebeuvědomění), rozvíjení sebelásky a napojení sám na sebe (na své emoce, potřeby, touhy), a navazování hlubokých kontaktů a vztahů s ostatními podobně smýšlejícími lidmi, kteří touží po podobných hlubokých vztazích.

Do budoucna je mým záměrem stále pracovat na svém osobním rozvoji, projevování sebe sama a poskytovat hodnotu ostatním nejen skrze překlady, kterým se věnuji, a které mě moc baví.

Mým záměrem pro tento web je Vám poskytovat pravidelné překlady Teal videí a jejích článků.

Kontaktovat mě můžete zde na mém FB účtu nebo na emailu: d.formanek@email.cz