Teal Swan – Přijetí (Klíč k uvolnění odporu)

Pokud se Vám líbí překlady,

 KLIKNUTÍM ZDE MŮŽETE PODPOŘIT

darem překladatele a chod stránek. Děkuji.

Přepis:

Všichni lidé do určité míry bojují s tím, co je. To je skvělé, je to jedna z věcí, kterou naši lidskou rasu dělá jedinečnou. Když nepřijímáme to, co je, když se nám nelíbí okolnosti, děláme změny. Například kdybychom přijali, co bylo, když jsme si uvědomili, že neumíme létat, nevynalezli bychom letadla. Nepřijímání toho, co je, je do určité míry zdravé. Ale někteří z nás, namísto nepřijímání toho, co je, jsme jako bojovníci proti tomu, co je. Nedokážeme, nechceme to přijmout, jakoby na tom záviselo naše přežití. S takovým přístupem je náš život plný utrpení. Proč je plný utrpení? Protože co věci, které musíte přijmout, protože je nemůžete změnit?

My, kteří jsou bojovníci proti tomu, co je, nedostáváme to, co chceme, protože jsme v tomto vzorci. Ve vesmíru založeném na zákonu zrcadlení neboli zákonu přitažlivosti, čemukoliv odporujeme, to setrvává, protože odporováním něčeho se na to zaměřujeme. Hlavní formu, kterou ten odpor nabývá, je neochota přijmout to, co je, jako skutečnost. Řekněme, že někdo, koho milujete, zemře. Na tom nic nemůžete změnit, že ne?

Nemůžete toho člověka vrátit zpět k životu. Nejinteligentnější je to přijmout a posunout se se svým životem dál s vědomím, že to je skutečnost. Ale co děláme místo toho? Veškerou svou duševní energii směřujeme na to, jak to mohlo být jiné, na vyjednávání s vesmírem v naději, že ho vrátí zpět, pokud něco dáme. Celá současná situace by pro nás byla příliš mnoho na přijetí, tak je přirozené, že v takové situaci energie může jít jen ke zjištění, že se to vůbec stalo. A k panikaření o budoucnosti. Nakonec si uvědomíme, že nic toho člověka k životu nevrátí, a že musíme přijmout, že je mrtvý, a nic to nezmění.

Vězte, že uvolnění odporu přijetím toho, co je, v mnoha situacích včetně této, které jsem popsala, je to nejtěžší. Neměli bychom se tvářit, že je to jednoduché jako přepnout vypínač. Přijetí je opak popírání a vyhýbání se. Přijetím něčeho musíme uznat, že je to opodstatněné nebo skutečné. Musíme to přijmout jako pravdu toho, co je. Jak to uděláme, naše bytost je schopná to vstřebat. Na rozdíl od naprostého odporu vůči tomu. Panují dva chybné názory. Hodně lidí si myslí, že přijmout něco znamená, že nikdy se nebudete snažit nic změnit.

Přijetí vlastně nemá nic společného, jestli chcete nebo se chystáte něco změnit. Je to jen o přijetí, že tohle je současná skutečnost. Další chybný názor je, že přijetí znamená, že něco tolerujete. Přijetí ale nemá nic společného s tím, jestli je něco správné nebo nesprávné. Souvisí jen s tím, že přijímáte, že tohle je současná skutečnost. Pokud chcete najít svůj odpor, stačí vám si představit okolnost ve vašem životě, která vám nyní způsobuje hodně bolesti, něco, co zoufale chcete změnit. Pokuste se podívat na pouhá fakta té situace.

Pokuste se přijít na to, jaké to je. Jak to uděláte, můžete se zeptat: Může to být v pořádku? Pokud s nějakou svou kamarádkou momentálně nevycházím tak, že se nenávidíme, možná se zoufale snažím zjistit, jak to napravit. Možná si vyprávím různé příběhy o tom, proč nemohu mít ani jeden trvající a dobrý vztah. Možná přemýšlím nad tím, jak tomu šlo zabránit. Možná si říkám důvody, proč je správné být na ni naštvaná, protože to je její chyba. Tohle vše je boj proti tomu, co je. Tím dáváte najevo, že není v pořádku přijmout to, co je.

Skutečnost je taková, že jsme s kamarádkou kdysi byly dobré přítelkyně, ale nyní se nenávidíme. Skutečností je, že jsem z toho zdrcená. Skutečností je, že nevím, jak to napravit. Dokážu to přijmout? Musí být v pořádku, že tohle je realita, protože je to současná realita. Nehledě na to, jestli chci, aby to, co je, bylo odlišné, a jestli se to pokusím nějak změnit. Skutečností je, že tohle je to, co nyní je. Než uděláme cokoliv jiného, musíme přijmout, co je. Řekněme, že jdu na túru a mám u sebe mapu. Ztratím se a jsem 80 km od místa, kde mám být.

Pokud nedokážu přijmout, že jsem si někam zašla a jsem 80 km daleko, tak se mi nikdy cestu tam nepodaří najít. Pokud budu myslet na to, jak se to stalo, jak jsem se tomu měla vyhnout, jak jsem mohla jít jinudy, a co to o mně znamená, a jak to ovlivní budoucnost, tak se jen vyhýbám přijetí toho, co je. Skutečností je, že jsem 80 km mimo kurz Vyjasním to. Spousta z nás ztrácí osobní energii a schopnost udělat trvající změny, protože nechceme přijmout, co je. Veškerou energií bojujeme proti tomu, co se stalo. „Nemělo se to stát. Jak jsem tomu mohla zabránit?“

To nic nemění na tom, že se to stalo. Mnohem lepší strategie je jen přijmout, že se to stalo, abyste se mohli posunout dál z místa, kde jste. Odpoutat se od ztrát, které jsou už ztracené. Jinými slovy nebudete moct změnit výsledek něčeho, co se už stalo. Dále nemůžete přijmout to, co je, protože se z toho cítíte mizerně a nechcete se tak cítit. Pod tímto odporem vůči něčemu, co se stalo, je skutečnost, že nechcete přijmout, jak se cítíte. Pochopitelně, když se stalo něco mizerného, je přirozené se cítit z toho mizerně. Dokážete přijmout, že se necítíte dobře?

Jakmile to přijmete, uvidíte spoustu nových možností, které jste předtím neviděli, protože veškerou energii jste směřovali k zabránění něčeho, co se už stalo. Pojďme o krok dál. Řekla jsem, že přijetí nemá nic společného s přehlížením něčeho. Ale jeden z nejlepších způsobů, jak něco můžete začít přijímat, je schválit to. Například si vezměte něco, co je velmi mizerné.

Vaše auto se porouchá. Nezačínejte s něčím obřím, ale s něčím, co se vám nelíbí, ale neničí vám to život. Snažte se pro to najít schválení. Snažte se najít pozitivní aspekty o porouchání auta a uvidíte, jestli vám to pomůže uvolnit odpor k tomu, co je. Namísto toho, abyste se začali kritizovat, že jste nezajeli s autem na prohlídku, nebo abyste panikařili, že se včas nedostanete tam, kam jedete, nebo obviňovat někoho jiného, protože nic z toho vám nepomůže, vezměte si tužku a papír a začněte si psát vše, co je dobré o této nynější situaci.

Auto se třeba porouchalo vedle restaurace, tak můžete na odtahový vůz čekat uvnitř. Třeba že jste vděční, že existuje něco jako odtahová služba. Třeba je pozitivní na tom to, že existují taxi nebo uber, tak se můžete včas dostat tam, kam jedete. Možná vám pomohli ostatní lidé a z toho máte lepší pocit o lidstvu. Napište si cokoliv, díky čemu se cítíte lépe nebo jemněji o něčem, co se stalo.

Zavažte se přijímání toho, co je. Nemusí se vám něco líbit, abyste uznali, že to takové je. Pak věnujte tolik času a pozornosti, kolik potřebujete, abyste si umožnili přijmout, co je, abyste svou energii mohli nasměrovat na to, co dělat nyní. Nic dobrého nevzejde ze zaměřování se na to, jak něco, co se už stalo, mělo být nebo mohlo být jiné. Nic to nezmění na tom, co je. Jakmile přijmete to, co je, ohromí vás, jak rychle se vaše situace může vyřešit. Přeji hezký týden.

Překlad: David Dajw Formánek

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a překlady článků a videí. Děkuji.

Přispějte na překlady

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Oceňuji vaše rozhodnutí přispět na překlady a chod stránek.

Jakmile vyplníte jméno a email a níže kliknete na "Přispějte nyní", přijde vám email s informacemi o platbě.

Děkuji.

Váš dar celkem: 100Kč

Sdílet:

Komentář

There is no comment on this post. Be the first one.

Zanechat komentář