Teal Swan – Hra o třech otázkách

Zdravím vás. Dobře. Většina mých videí  je vážných a o hlubokých tématech a jak je vyléčit… dnes mě napadlo,  že si dáme pauzu a uděláme něco zábavného. Až na to, že tohle je zábava pro ty z nás,  kteří si libujeme v procesu sebeuvědomění. Když mi bylo 18 let, přátelila jsem se s mužem,  co studoval vztahovou psychologii. Vztahová psychologie v podstatě zjistila,  že nehledě na rasu, pohlaví, místo výchovy, lidé si obecně věci  spojují s jinými věcmi. To můžeme využít ve svůj prospěch.

Abych to zkrátila,  před lety se mnou hrál hru. Nejen, že se mi líbila…  zamilovala jsem si ji a hraji ji od té doby. Řeknu vám, jak se ta hra hraje,  abyste ji mohli hrát s druhými lidmi. Tato hra spočívá v tom,  že druzí lidé vám zodpoví na tři otázky: První zní: Jaká je jejich oblíbená  barva a tři hluboké důvody proč. Druhá zní: Jaké je jejich oblíbené zvíře  a tři hluboké důvody proč. Třetí zní: Jaká je jejich oblíbená  forma nebo seskupení vody a tři hluboké důvody proč. Forma vody je něco  jako sníh, led nebo déšť. Seskupení vody může být oceán,  ptačí bazének, vířivka nebo vodopád. Pokud jste tuhle hru nikdy nehráli, zastavte si nyní video a sami si zodpovězte na ty tři otázky. Jak budete hotoví,  můžete v tomto videu pokračovat.

Když druzí zodpovídají  na tyto otázky, pokuste se, aby šli co nejvíce do hloubky. Říct třeba: „Líbí se mi modrá,  protože je to barva oceánu,“ není hluboká odpověď. Říct třeba: „Líbí se mi modrá,  protože je nekonečná,“ je hluboká odpověď. Řekněme, že někdo vám odpoví:  „Líbí se mi modrá, protože je to barva oceánu.“ Musíte se pak zeptat:  Co máš rád(a) na oceánu? Tohle je nechte udělat  u každé otázky.

Ale vy víte, že odpovídají  na otázku o něčem úplně jiném. Jejich oblíbená barva představuje  pravdu o tom, jak vnímají sami sebe, jak vnímají vlastní osobnost. Jejich oblíbené zvíře představuje pravdu o tom,  co chtějí v ideálním životním partnerovi/partnerce. Oblíbená forma/seskupení vody  představuje to, jak vnímají vlastní sexualitu a svůj postoj k sexu. Někteří by mohli tvrdit,  jelikož sex je podstata života, že to představuje  jejich postoj k životu.

Jak pozorujete druhého,  jak zodpovídá na otázky, všímejte si, jak na ně odpovídá. Jak tu otázku položíte, vše,  co dělá, říká a každé malé gesto lze zanalyzovat. Například pokud někomu trvá  dlouho zjistit svou oblíbenou barvu, je pravděpodobné, že to znamená, že má potíže s tím pochopit sám sebe. Pokud má někdo potíže  obecně s touto hrou, není to asi příliš  introspektivní člověk. Další potenciální důvod, proč někdo může  mít potíže říct svou oblíbenou barvu, je ten, že nesnese pocit,  že si musí vybrat jen jednu možnost. Jak druhého pozorujete, zeptejte se:  Co mi o něm/ní říká způsob, jakým odpovídá?

glowing_jellyfish-wallpaper-1366x768

Tohle cvičení má odhalit aspekty člověka,  o kterých si nemusí být sám vědom. V zájmu tohoto videa vám  musím říct, o čem je tato hra, ale je mnohem, mnohem lepší, když ji hrajete  s lidmi, aniž byste jim řekli, o čem je. Pokud lidé ví, co vám skutečně  říkají, podstupujete riziko, že svou odpověď pozmění  a odpoví vám tak, jak chtějí, abyste je vnímali,  což není založené na skutečnosti. Můžete si říkat, že tohle je  jen zábavná, neškodná hra, ale něco vám řeknu.

Věřím tolik ve volné asociace, jak se vztahují k podvědomé mysli, že jsem na základě této hry  na místě ukončila rande. Uvedu vám příklad: Když mi bylo asi 19 let, byla jsem  na rande a položila muži tyto otázky. Tento muž mi řekl, že jeho  oblíbené zvíře je motýl, protože motýl je vždy krásný, nikdy se neobjeví,  pokud nechcete, aby se ukázal, a je tichý. To zní jako dokonalá  partie pro mě, co? Zkuste si tedy tuto hru nejen  na sobě, ale na lidech, které znáte, a lidech, které neznáte. Přeji pěkný týden.

Zdroj: Dajw.cz

Překlad: David Dajw Formánek

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a překlady článků a videí. Děkuji.

Přispějte na překlady

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Oceňuji vaše rozhodnutí přispět na překlady a chod stránek.

Jakmile vyplníte jméno a email a níže kliknete na "Přispějte nyní", přijde vám email s informacemi o platbě.

Děkuji.

Váš dar celkem: 100Kč

Sdílet: