Teal Swan – Nenávidím lidi

Přepis videa:

Část z online synchronizačního workshopu s Teal Swan ze dne 13. 8. 2017

Otázka: Mám velké potíže s extrémní nenávistí a sabotáží. Jsem na tom závislý tak, že mám strach, že nepřestanu. Nechci nic sdílet, jen chci vše pro sebe, nebo se lituji, než abych s tím něco dělal. Bojím se, že se tady ztratím…

Teal: Mohu ti nejprve pogratulovat? Musím ti říct, jaká je to pro mě úleva slyšet… jaká je úleva, aby někdo byl tolik upřímný. Tohle prožívá spousta lidí, ale ve skutečnosti vám říkají: „Víš, já mám vše rád. Jsem si vědom jednoty. Někdy mě to frustruje, ale…“

Bože, když jsi na rovinu řekl: „Víte co, cítím nenávist. Chci druhé lidi sabotovat.“ Tohle je tak osvobozující, takže za to děkuji. Pokračuj.

Otázka: Bojím se, že se tady ztratím, že jsem svou misi podělal. Jak mohu vyléčit aspekt, který sebe nenávidí, nebo jak se dostat z tohoto vzorce? Jaká je nejvíce láskyplná věc, když to stejné neustále opakuji?

Teal: Tohle je skvělé. Děláš něco opakovaně, jen pokud ti to stále prospívá.

Jedna ze lží, které si vyprávíme, aniž bychom věděli, že je to lež, je to, že něco, co děláme, nám neprospívá, když jedna naše část si myslí, že prospívá. Na tvém místě bych se zaměřila na tu část. Například: Jako dítě jsem byla v domě, kde máma byla neustále naštvaná a plná vzteku.

Ale viděla jsem, že kdykoliv, když byla naštvaná, můj táta se okamžitě přeměnil do malého zlatého retrívra a udělal cokoliv, co řekla, a takto se udržovala v bezpečí. Tehdy jsem se mohla naučit, že vztek je způsob, abych druhé přinutila věnovat pozornost, a měla jistotu, že udělají to, co chci. Jedna moje část si o vzteku může myslet: „Není vyvinutý, nechci už dělat tu naštvanou věc, vidím, jak to sabotuje mé vztahy,“ zatímco ta naštvaná část stále říká: „Ne! Pokud nejsem naštvaná, nikdo mě nebude poslouchat, lidé se na mě vykašlou, nebudu se cítit bezpečně…“ Můžete si doplnit… Musíš se na tuto svou část zaměřit.

Lze vymyslet různé způsoby, jak se s tím vypořádat. Například: Řekněme, že mám aspekt, který si myslí, že vztek je jediný způsob, jak přimět druhé, aby něco udělali. Mohu si se svým partnerem a přáteli o tom promluvit a říct: Podívejte, když mluvím normálně na hladině 2, mám doslova pocit, že mě neberete vážně. Berete mě vážně, až když se dostanu na hladinu 10, a nechci být neustále naštvaná.

Co můžeme v tomto vztahu společně udělat, abyste mě brali vážně na hladině 2? Co potřebujete, abych udělala? Jeden ze způsobů může být psaní. Například lidé kolem mě… pokud jim chci říct něco vážného, ale nechci se kvůli tomu naštvat, nechci být na hladině 10, tak jim to napíšu. Oni ví, že když jim něco napíšu, je to velmi důležité. Přijmou to a nevykašlou se na mě okamžitě.

Tohle může být způsob, jak tento můj aspekt, co cítí vztek, si může naplnit své potřeby odlišnou cestou. Zvaž, že to, co považuješ za sabotáž, není vlastně sabotáž, protože sabotáž neexistuje. Chci, abyste si to zapsali všichni, co tohle sledujete. Sabotáž neexistuje. Vaše osobnost nemůže mít ani jeden aspekt, který vám odporuje. Dělá vše pro vaše dobro. I když o daném chování můžeme říct: Bože, to je naprosté sabotování. Ve skutečnosti není, protože máte část, která si myslí, že tím chováním vám zachraňuje život.

Pokud tu potřebu nenaplníte jinak, bude si neustále myslet, že vám tak zachraňuje život. Je tomu tak u vnitřního kritika, u našeho studu, kterého se držíme… čehokoliv. Abychom se z toho vzorce dostali, musíme se začít dívat na tu svou část, která si myslí, že nám to pozitivně prospívá. Mimochodem nemám o tebe starosti. Pokud jsi dostatečně vědomý, že jsi schopen mi tohle na rovinu o sobě říct, budeš v pořádku.

PŘIJĎTE NA WORKSHOP TEAL SWAN V PRAZE 8. 10. 2017 

 

Překlad: David Dajw Formánek

Líbí se vám překlady? Níže přispěním libovolné částky podpoříte chod stránek a překlady článků a videí. Děkuji.

Přispějte na překlady

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Oceňuji vaše rozhodnutí přispět na překlady a chod stránek.

Jakmile vyplníte jméno a email a níže kliknete na "Přispějte nyní", přijde vám email s informacemi o platbě.

Děkuji.

Váš dar celkem: 100Kč

Sdílet:

Komentář

There is no comment on this post. Be the first one.

Zanechat komentář